| ana70 a întrebat:

Exista vreun tratament pentru monturi, in afara de operatie? le am de mai putin de o luna si mi se par foarte inestetice. cam cat ar fi costul unei operatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Cîți ani ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratament nechirurgical: igiena piciorului, incaltaminte lejera, in functie de marimea si forma piciorului tau, sustinatori plantari, precum si niste unguente antiinflamatoare.
Dar, mai bine citeste tot ce scrie aici, iti va folosi http://www.sfatulmedicului.ro/......nturi_1646

| Gadgetry a răspuns:

Bună ziua, pentru tratarea monturilor in stadiul de început sau mediu puteți folosi o orteza pe care sa o purtați zilnic iar daca efectul nu apare in 1-2 luni trebuie sa mergeți la medic. Puteți găsi orteza aici https://gadgetry.ro/......-la-picior