| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun tratament pentru vergeturi macar sa nu se mai observe

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Crema pentru vergeturi de la Avon a dat rezultate dar dupa 2 luni de folosinta... deci cu rabdare si tutun a mers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Poti incerca creme antivergeturi pe baza de vitamina A si E, ulei de masline pentru elasticitate si hidratare. Masajul se face dimineata si seara prin miscari blande pana la intrarea profunda a cremei pe zona lezata.
Ultima varianta este o terapie cu lumina pulsativa (terapie laser) dar este mai costisitor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sotia mea incearca o crema antivergeturi(asa scrie pe cutie) ce contine levantica, salvie, lemn dulce, vita de vie si ulei din germeni de griu, produsa de tis farmaceutic si vad ca da rezultate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa folosesti colanti anticelulita, iti va mai trece. sunt indicati atat pentru a scapa de celulita cat si pentru varice. eu ii folosesc de 2 luni si mi-au mai disparut din vergeturi.
daca vrei sa afli mai multe informatii, aici se gasesc:
http://www.tehnica-medicala.ro/......oducts.php

de pe acest site mi i-am cumparat eu, online si mi-au fost livrati la domiciliu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa stiu si eu ce crema de la avon este buna pentru vergeturi?
cum se numeste crema respectiva?

| stefania_1130 a răspuns:

Draga, legat de crema de la avon, cred ca sunt una dintre cele mai in masura sa iti raspund...pentru ca sunt in avon de 7 ani...numai ca trebui sa imi spui la care dintre creme te referi.ca si cele pentru corp sunt o multime...asa ca daca imi spui despre care este vorba, te voi putea ajuta...sau daca vrei sa iti recomanda...nu ezita sa ma intrebi...
Legat de vergeturi... abia de vreo cateva zile am inceput sa ma dau dimineata si seara, pentru ca am observat cate 2 "frumuseti"... mici... dar sunt...pe fiecare san...in parte de dedesubt...sa zicem...si va dati seama ca m-am crizat...am stat in oglinda 3 zile ca sa ma conving ca chiar sunt...si acum am inceput cu o crema de corp de la avon, dar din gama Planet SPA. cea cu extract de masline... sa vedem cat de mutl ma tine...pentru ca de buna... e buna...am mai folosit-o in perioada in care am tinut cura de slabire...si nu mi-au mai aparut alte vergeturi in afara de cele pe care le aveam...asa ca... sper ca de acum sa le tin sub control...plus ca sunt hotarata sa folosesc la fiecare baie ulei de baie... iar la dus... ulei de baie si corp, evident tot de la avon...pentru ca eu sunt foarte multumita de ele... daca aveti oricare nevoie de sfaturi in legatura cu produsele avon, nu ezitati sa mi le cereti...
Va pup si va urez (ca si mie de altfel) un corp fara vergeturi...sau cel putin cu cat mai putine... pupici