| SaveTheNature a întrebat:

Fac sala. Imi creste forta dar greutatea aproape deloc. Oare de ce?
Ca sa fiu mai explicit.
Prietenul meu are 1.85 si 87 de kg. Si de la inceputul lui Decembrie a luat in greutate 5 kg.
Eu am 1.75 si 65 de kg.
De la inceputul lui Decembrie am luat in greutate 1 kg. (deci cam deloc).
Dar cu toate acestea forta ne creste la fel( impingem aceleasi greutati) - El doar la exercitiile pentru piept e mai bun, in rest suntem la fel.
Din cate stiu eu atat timp cat pui greutati pe haltere de la o luna la alta, ar trebui sa pui greutate si pe tine.
IMping la piept 6 repetari cu 55.
La umeri 10 repetari cu 45
La brate 8 repetari cu 40.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E din cauza metabolismului

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici un organism nu seamana unul cu celalalt.

| DeepTrance a răspuns:

Gresesti la alimentatie. nu mananci suficient sau mananci ce nu trebuie!

| MihaiRoman a răspuns:

Arzi mai multe calorii ca dansul. probabil traiesti mai intens din punct de vedere psihic si fizic.

| MihaiRoman a răspuns:

Si depinde de cat de bogat de alimentezi. Probabil stii ca raportul "calorii intrate/efort fizic(calorii iesite)" trebuie sa fie in favorea celor intrate.