| Andandut a întrebat:

Faceam abdomene, iar la un moment dat cand m-am ridicat de pe saltea, am simtit o pocnitura in spate, in zona lombara, iar apoi m-a apucat o durere puternica in acea zona. In fine, a doua zi nu mai simteam durerea, nu am mai bagat de seama. Dar acum, am observat ca atunci cand respir adanc, ma doare foarte tare spatele in acea zona. Ati mai trecut prin asta? Va rog sa-mi ziceti o parere... multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, am trecut, dar durerea nu, si a trecut un an de atunci.

| MskDesign a răspuns:

Probail ti-ai suprasolicitat corpul.Ia o pauza, asteapta sa-ti treaca si dupa te vei putea reapuca de abdomene.

| Jokyo a răspuns:

Nu ai absolut nimic grav... eu am patit sa imi intepeneasca muschii de la prea mult saltat de greutati in acel moment dar incet incet o sa iti treaca nu pare a fi nimic grav dar daca durerea nu se diminueaza absolut deloc ar fi bine sa consulti un doctor!