| MamaOmida69 a întrebat:

Fetelor cum ati scapat de vergeturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlaBlaa a răspuns:

Intrebarea ar trebui sa fie daca a scapat cineva de elehee hee pai cred ca numai prin interventie chirurgicala...si eu am; de o luna am tot facut sport si degeaba :/ mi-a recomandat un prieten student la medicina sa fac sport si sa beau apa cat mai multa. incearca si tu la fel, poate apar rezultate happy eu am scapat de celulita si mi-am tonificat picioarele...de vergeturi nu am scapat!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine a spus că a scăpat de ele?
Numai o terapie cu laser, în rest numai dezamăgiri cu creme, unturi, uleiuri, geluri, etc!
Pa, pa.

| LaLaura a răspuns:

Buna
cremele antivergerturi nu sunt pentru estompare ci pentru prevenire ( cand ti o cura sau cand incepi sa te ingrasi arunci o folosesti), eu acum sunt la cura si folosesc de la gerovital plant - crema restructuranta antivergeturi - o folosesc de aproape 2 luni si mi se pare destul de buna, iar pentru estompare ( nu inseamna ca dispar complet , ci nu mai sunt asa de vizibile) , am citit ca bitterul suedez si untul de shea sunt destul de bune. Mai citisem undeva printr-o revista ca zatul de cafea e bun pentru restructurarea pielii adica si pentru estomparea vergeturilor. Succes

| lazio9 a răspuns:

Mult penis

| isauranick a răspuns:

Am stat la soarehappy se ardhappy

| xReminisce a răspuns:

Exista creme speciale pentru vergeturi... darr inainte trebuie sa vizitezi un doctor...

| FacebookManiac a răspuns:

Buna!
Cremele anticelulitice nu ajuta cu nimic in cazul vergeturilor.
Daca ai vergeturi treuie sa stii ca pentru a le indeparta interventia cirurgicala e singura cale.

La revedere.