| anonim_4396 a întrebat:

Fetita mea a luat paduchi, nu stiu de unde sau de la cine (are 13 ani) şi am dat-o alaltaieri cu sampon Paranix special doar ca farmacista mi-a zis sa-l dau altfel decat pe instructiunile de pe cutie, am facut ca ea. Ieri era plina, seara am dat-o cu usturoi +. zeama de lamaie, si da, am pieptanat-o cu pieptanul special vreo 4+ ore (are un par foarte lung si des) am dat jos o gramada ca astazi sa vad ca tot are paduchi si alte oua pe care ieri nu le-am vazut, Acum as vrea sa-i dau cu gaz, ce sa fac? Va rog am tinut-o acasa mult timp si a pierdut multe teste si ore, innebunesc. Ce sa fac in situatia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Nu mi-as da nici motanu cu gaz darmite un copil :o
Ia si spal-o cu samponul ala, din ce stiu e eficient.
Curata si prin casa si dezinfecteaza in baie.
Lenjerii pat si prosoape spala-le la 90 grade daca sunt albe si nu le faci taitei in masina.

2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Auzisem de petrol, dar n-as putea garanta. Cel mai bine, suni medicul de familie, cum ti s-a mai spus.

| ReynardTheFox99 a răspuns:

Eu zic sa ceri sfatul unui medic, nu a unor necunsocuti pe un site mediocru