| bogdan1423 a întrebat:

Flotarile si tractiunile la bara cresc masa musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Flotari = Piept si Triceps.
Tractiuni = Spate.
Ce faci cu ele? Tonifiezi muschii.
NU cresti masa musculara.
Doar idiotii raspund cu Da.

| vasileboss123 a răspuns (pentru Wehes):

Idiot esti tu

| Wehes a răspuns (pentru vasileboss123):

Ba copil prost, cum vrei sa cresti masa musculara cu flotari, esti INAPT?
Cu flotarile tonifiezi pieptu si tricepsu nu il CRESTI.
Vrei sa cresti pieptu? - Impins cu Bara
- Impins cu ganterele
- Fluturari cu Ganterele
Triceps : - extensii la scripete si asa mai departe, nu ma obosesc sa dau exemple unuia care habar nu are cu ce se mananca acest sport.
De fapt antrenamentul este o mica parte, a cresterii masei :
1. Alimentatie.
2. Odihna.
3. Antrenament.
Ramai tu la flotari, firavu dracu si lasa-i pe altii sa munceasca.

| vasileboss123 a răspuns (pentru Wehes):

Fraiere

| Wehes a răspuns (pentru vasileboss123):

Ce mi-ai zis-o, vai mi-ai distrus viata sad

| patria a răspuns (pentru Wehes):

rolling on the floor)))))))

| Lynnfield a răspuns:

Nu!

| Karlitta a răspuns:

Da...

| Crocodilul01 a răspuns:

Da! Clar da! Da` doar daca sunt facute in numar mare! Adica nu azi 5 si maine 5 laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crocodilul01):

Esti pe langa si tu

chiar mai putin de 5, dar cu greutate mare. Eu si la flotari ( bine, la paralele, unde nu am picioarele sprijinite ) si la tractiuni leg discuri de mine ( ORICE sala are o centura speciala pe care poti sa pui discuri )

Putine repetari cu greutate mare, si apoi 4-5 zile de pauza pentru grupele respective. Asa pui muschi

| lorenmorgan a răspuns:

Da sigur! la mine fratele meu sa ocupat cu tractiunile si chiar a mers! are muschii mari dar sa stii ca trebuie sa lucrezi pentu a avea asa ceva in fiecare zi! succes!

| vasileboss123 a răspuns:

Da creste masa musculara dar daoar la maini. trebuie ca sa faci 20 de flotari pe zi si 10 minute de tractiuni daca vrei sa ai niste brate de invidiat

| Cosmin86 a răspuns (pentru vasileboss123):

Serios? la maini?

esti doar un copil mic si firav paralel cu sportul