| SuperSaiyan4 a întrebat:

Fructele sau legumele au mai multe vitamine etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu acum multe sant contrafacute, cu chimicale si aditivi ca sa iasa banii producatorii folosesc produse ieftine pentru a elabora multe chestii.

| mona a răspuns:

Ambele au vitamine, dupa mine..fructele contin mai multe vitamine

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt surse naturale de vitamine, atat fructele cat si legumele.

| Felys a răspuns:

Fiecare fruct sau leguma au vitamine diferite, ideea este ca fructele se pot manca crude pe cand legumele prin fierbere mai pierd din ele, asa ca fructele ar fi cu mai multe vitamine in final

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce fructe, dar da, logic ca fructele si legumele au mai multe vitamine decat celelalte alimente.

| RainboyDash a răspuns:

Roza! Haicia hesti? Tha cahuta bulibasa!

Răspuns utilizator avertizat
| zHeArTz a răspuns:

Depinde ce fruct si ce leguma compari+ ca au vitamine diferite happy. In orice caz, fructele in general ar avea mai multe vitamine.

| DaveMustaine a răspuns:

Atat fructele, cat si legumele.
Exista, in natura si fructe campioane in vitamine.
Exemplu:catina alba contine vitaminele A,C,D,E,F, K, P si aproape toate vitaminele din complexul B.
Macesul este considerat"Campion mondial" in ceea ce priveste maximul existent de vitamina C in natura. Esta vorba de specia Rosa pendulina L. Contine si vitaminele A, B1, B2, E, K, P.

| claudiaflw a răspuns:

Nu.trebuie.sa.radem.de.altii.daca.nu.stiu.ceva.asta.e.nu.stiu.nu.stiu
scumpa.mea.da.au.multe.vitamine.si.calciu.in.special.cele.verzi.nu.te.rosina.daca.nu.stii.sper.ca.te-am.ajutat.multa.bafta
funda?

| SuperSaiyan4 explică (pentru claudiaflw):

Nu prea inteleg, si is baiat straight face

| claudiaflw a răspuns (pentru SuperSaiyan4):

Scuze.daca.esti.bait.am.crezut.ca.esti.fata
pai.altii.radeau.de.tn.ca.nu.stii.daca.au.vitamine...deci.nu.te.rusina.in.caz.de.vezzi.comentarii.stupide..au.multe.vitamine.calciu.si.in.special.cele.verzi.si.portocalii.sper.ca.te-am.ajutat

| Alicia15 a răspuns:

Ambele.

| Mysteriosgirl96 a răspuns:

Ambele! :p