| llleo a întrebat:

Fumatul iti afecteaza sau nu înălțimea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe unii îi bate-n cap nicotina și din cauza asta, poate puțin, da

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Durata vieții.

| gabicoo a răspuns:

Afectează lungimea (chestiei) nu înălțimea!
hee hee

| GPA a răspuns:

Fumatul nu influențează creșterea organismului, hormonii de creștere hGH sau somatotropin.
Fumatul are efecte negative asupra organismului :
-boli respiratorii/pulmonare
-afectează glandele anexe ale organismului (pancreasul de pildă)
-afectează căile urinare (vezica, uretra și ureterele)
- afectează pielea
- afectează cavitatea bucală (dinții)
- poate provoca boli vasculare/ale sistemului circulator
- afectează sistemul reproducător
- afectează stomacul
- afectează sistemul nervos
- crește riscul de osteoporoză
-

| RKBlue a răspuns:

Nu.
In schimb afecteaza plamanii.(si sunt sigur ca ai mai multa nevoie de 2 plamani functionali decat de 2 centimetri in plus la inaltime)