Întrebare recomandată | darts01 a întrebat:

Funda.A incercat cineva minoxidil? Am auzit ca nu iti mai cade parul cata vreme il folosesti, deci sa inteleg ca daca l-ar folosi toti barbatii toata viata nu ar mai exista cheliosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Astea sunt basme, chelia e determinata genetic, nu ai ce face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi cu care am vorbit, aici ma refer si pe alte site-uri, forumuri, etc numerosi au spus ca este inutil,,, exista o oarecare circumstanta sa creasca, urmata de cadere in cazul nefolosiri indelungite, sunt multi factori stres, nervozitate care duc iar la nerezultat in principiu ca si alte lucruri minoxidilul trebuie si el luat la randul lui in combinatie cu altele ...sincer astia vand diamante false totul este sa faci bani in viata!

| Ghiorghitz a răspuns:

Chelia este un defect genetic determinat de cromozomul autozomal Y, astfel fiind prezenta, in majoritatea cazurilor, la barbati. Este posibil ca unele medicamente sa favorizeze cresterea parului sau sa incetineasca procesul, dar in principiu, nu m-as baza pe asa ceva.