| jon22 a întrebat:

FUNDA.A luat cineva CLARINASE. am vazut ca are multe reactii adverse.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Reactiile adverse sunt din cauza pseudoefedrinei din continut. Daca ai luat vreodata Nurofen raceala si gripa sau Paracetamol sinus, ai mai venit in contact cu substanta asta. Daca la ele nu ai avut efecte secundare, n-o sa ai nici la Clarinase.

... dar daca suferi de inima, de rinichi, de hipertiroidism sau de glaucom, fereste-te de acest medicament.

| jon22 explică (pentru Empathizer):

Nu sufar de asa ceva analizele sunt bune la richini EKG-ul a iesit bine si totul e ok.Da am luat nurofen raceala si gripa si nici o problema.

| Empathizer a răspuns (pentru jon22):

Atunci ia Clarinase fara nicio grija.