| AleeAlexaaandraaa a întrebat:

Funda! Cand beau apa plata ma doare rau burta, dar cand beau apa minerala n-am nicio treaba. Oare de ce?
Am alta intrebare. Dupa ce-am gatat tratamentul de 10 zile din cauza infectiei urinare, dupa cat timp pot sa merg sa-mi repet analizele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba apa cu durerea de burta, ci mancarea pe care o mananci. ia verifica tu zilnic, ce mananci, ca mancarea da gaze si dureri de burta, nu apa.

| AleeAlexaaandraaa explică (pentru Violleta2022):

Am o alimentatie sanatoasa

| Violleta2022 a răspuns (pentru AleeAlexaaandraaa):

In cazul asta poti avea viermi (paraziti) intestinali.
Mergi si fa-ti un examen coproparazitologic.
Vezi ca este posibil sa nu iasa de prima oara la analize si trebuiesc repetate de mai multe ori analizele.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te doare indiferent că bei apă de la robinet sau din comerț?

| AleeAlexaaandraaa explică (pentru supadeceapa):

Daa, mai ales de la robinet

| aimullah123 a răspuns:

Probabil e de la stomac din cauza antibioticelor. Cred ca nu ti-a zis nimeni sa iei si ceva pentru stomac+probiotic pentru flora intestinala cat timp ai luat antibioticul. Ba mai mult decat atat ma gandesc ca ai luat antibioticul pe stomacul gol.

| AleeAlexaaandraaa explică (pentru aimullah123):

Pe stomacul gol nu, probiotic nu prea am luat

| ParkjiminBTS a răspuns:

Aoleuuuu, nu mai bea apa plata, ca nu e sanatoasa

| Simpatic a răspuns (pentru ParkjiminBTS):

O fi mai buna aia de la robinet plina cu rugina sau clor?

pentru AleeAlexaaandraaa : cu siguranta ai incercat mai multe marci de apa plata si la toate ai patit la fel, sau doar la o anumita marca? e cam invers de obicei aciditatea crescuta o da apa minerala si dureri de stomac la cei cu probleme in acest sens nu apa plata.

| AleeAlexaaandraaa explică (pentru Simpatic):

La toate marcile, e ciudata situatis, stiu