| Anonimx1897 a întrebat:

Daca am 16 ani (baiat) si nu mi s-a schimbat vocea deloc (suna ca a unei fete extrem de subtire, uneori am salturi de la normala la groasa) dar MARUL LUI ADAM ESTE DEJA DEZVOLTAT este normal si se va mai schimba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inca nu s-a terminat pubertatea, ia nu vine peste noapte, e un proces complex de care la biologie nu ai invatat nu?

| Anonimx1897 explică (pentru RAY):

Ba da dar mi se pare foarte ciudat ca inca nu mi s-a schimbat avand 16 ani, iar celorlalti da, si cel mai ciudat mi se pare ca marul lui adam este deja dezvoltat, pare ca nu se va mai schimba niciodata, sau e doar in mintea mea

| RAY a răspuns (pentru Anonimx1897):

Totul este genetic, intreabati tatal el e sursa ta ea mai buna, adn ul nu se schimba aproape nimic, practic esti clona lui taicatu doar mici diferente care fi mari in functie de mutati sau de alimentatie in primi ani de viata