| TheMoon15 a întrebat:

Funda! Daca tatal meu e mai inalt ca mine cu 11 cm (am 1, 68 la 15 ani), inseamna ca sunt un late bloomer? E posibil sa mai cresc macar 2 cm in acest an?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape sigur ca o sa mai cresti in inaltime, poate chiar si cu 10 cm sau chiar mai mult.
O sa-ti dau exemplul fiului meu, la 15 ani avea cam 1, 70 m si la 18-19 ani a ajuns la 1, 84 m.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu esti late deloc. Vei mai creste sigur.

| UnOmdin20000 a răspuns:

Ai abia 15 ani. Mai ai timp sa cresti. Mama ta ce inaltime are?