| jon22 a întrebat:

FUNDA.De la spondiloza cervicala\sau doar o durere cervicala(de la stat prelungit la pc sau in general pe scaun lipsa de miscare)se poate produce un accident vascular celebral?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Nu are nici in clin, nici in maneca, spondiloza cu accidentul vascular.cauzele accidentului vascular sunt cu totul altele

| jon22 explică (pentru a1doru):

Eu am auzit ca acolo ar fi un canal prin care trece sangele la creier si daca se ingusteaza automat sangele numai se duce asa cum trebuie sau asta patesc doar "batrani" 40-50 de ani(eu am 24 de ani)

| a1doru a răspuns (pentru jon22):

Ce naiba mai! sangele curge prin vene si artere, nu prin canalerolling on the floor. spondiloza are de aface cu coloana vertebrala...

3 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Deci pana la 40 -50 de ani mai ai de trait destul laughing)))