| Kitty3D a întrebat:

FUNDA! Nepotica mea are niste bubite pe spate si 1 pe burtica are aproape 2 anisori [ dar nu stiu daca este pojar sau alt ceva ce se poate lua ] eu nu am facut nici pojar nici varicela nici nimic in ce consta boli de piele am 15 ani pana la ce varsta se pot face aceste boli? Din cate stiu eu se numesc bolile copilariei am vreo sansa sa nu fac in caz ca ea are?sad va rog spuneti-mi. FUNDA SI VOTURI BUNE! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

1 trebuie dusa la doctor, sa primeasca tratament
2. da poti sa faci, se numesc bolile copilariei pentru ca e normal sa le faca copii, le pot face si batranii, dar cu cat inaintezi in varsta e mai periculos. Sincer mai bine faci acum decat mai tarziu

| DanielW a răspuns:

Buna, din ce ai zis poate fi pojar sau varicela. Asteapta sa vezi daca face mai multe bube, si, oricum, ambele boli le poti lua inainte sa apara fizic. Ai grija de amandoua, trebuie sa stati 10 zile sau mai mult izolate. Sper ca v-am ajutat dar nu v-am intristat. Succes!