| Radandam a întrebat:

Greața și durerile de inima sunt semne covid? Și cât timp poate sta un om cu covid având semne de Covid fără sa moara? Cât rezista virusul în corp fără sa fie tratat? Vreau detalii. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi la farmacie si ia niste medicamente pentru stari de greata si pentru inima (stie farmacista ce sa iti dea). Medicamentele nu-si fac efect imediat. Dar daca te simti mai rau atunci trebuie sa suni la 112. Daca suni la 112 ti se va face test pentru covid-19 in mod gratuit.
Daca suni la medicul de familie ca sa-ti dea reteta pentru antibiotice ar fi mai bine; dar in weekend nu lucreaza medicii de familie.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nici medicii nu-ți pot raspunde. Doar Dumnezeu știe.