| Alexandinho10 a întrebat:

Greutatea corecta pentru vârstă 15(inca cateva zile și împlinesc) si inaltimea 1.70

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani si 1.70m trebuie sa ai maxim 60Kg.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

60-70Kg.
50kg sunt cam putini, dar depinde de metabolismul organismului.

| sierra1 a răspuns:

Introduci datele și îți spune ceva despre tine
https://www.csid.ro/calculator-greutate-ideala

| Razvan1lol a răspuns:

50 + 0, 75 x numarul de centrimetri peste 150 + 0.25 x numarul de ani peste 20.

Mai exact, un barbat de 30 de ani, cu o inaltime de 1, 70, isi va calcula greutatea ideala astfel: 50 + 0, 75 x 20 + 0, 25 x 10 = 67, 5 kg.

( google )

| Bosschetar0852 a răspuns:

Păi și eu am 15 ani 1.70 și am 50 kg