| Anonima126892 a întrebat:

Heei, am fost ieri la plaja și am tenul foarte alb și am stat foarte mult la soare și acum ma pisca toată pielea, mai ales picioarele, nu pot sa umblu, m-am dat cu iaurt dar tot așa e, ce pot sa mai fac? Marți trebuie sa plec undeva și nu pot să-mi iau pantaloni, helpp, It hurts.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PuyaTimonel a răspuns:

Acum e cam tarziu...
Este crema cu efect cicatrizant, si care repara tesuturile. Crema de Arnica
Crema de Propolis cu echinacee

| brokxy a răspuns:

Daca esti fata ia o fusta. Intrebare a fost iaurtul rece? trebuie sa fie rece incearca sa pui niste otet de mere daca ai dar nu mult apoi speli cu apa. Ajuta sa se vindece

| roxyroy a răspuns:

Eu zic sa mergi la farmacie sa explici problema si iti recomanda ei ceva fiindca am patit si eu si am riscat acasa cu tot felul de leacuri si am ajuns la spital.Ai grija e periculos sa dai cu orice?

| AlexaGamer a răspuns:

Am fost si eu ieri la Aqua Park Nymphea si am stat mult la soare si ma pisca rau umerii si am niste bubite cred ca am luat pojar de la cineva de acolo asa cred ori am luat de acolo. ehh uite la problema ta eu folosesc Cien sun After sun LOTION.

Asta il folosesc inainte sa intru in apa inainte cu vreo 15-20min si ma dau cu : Cien sun Sun Spray INVISIBLE *iti poti lua intre 20-30-40-50 la suta protectie asupra soarelui fiindca inca am sub 14 ani am luat 30 la suta. Daca ai sub 10-9 ani i-ati peste 50 la suba protectie solara.

Asta il folosesc dupa ce am venit acasa de la strand si m-am ars pe umeri etc : Cien sun After Sun LOTION 24hour hydration

Ambele spray-uri le-am gasit si le-am cumparat de la Lidl s-au poti gasi online. Te poti duce la farmacie si intreaba de arsuri solare pe corp si sa-ti iei. spune ceva de genul :,, Buna ziua, aveti creme s-au solutii pentru arsurile de pe corp? Ca m-am ars si ma doare rau,, ''... '' mai zici tu ceva acolo s-au zici cum vrei

Si da iti va fi greu sa iti iei pantaloni pe tine dar poti sa iei fasa elastica si sa o uzi cu apa mai rece un pic si sa ti-o legi de picioare s-au cu gheata etc. va fi greu si incomod sa te duci acolo in plus esti ars/a de soare dar vei suporta

| Anonima126892 explică (pentru brokxy):

Da, a fost rece iaurtul.