| anonim_4396 a întrebat:

Heei! Cam căte kg pot da jos într-o lună de deficit caloric? Am 74 kg și aș vrea să ajung la 65. Nu înțelegeți greșit, nu vreau să dau jos 9 kg într-o lună dar vreau să știu aproximativ în cât timp e posibil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi la un nutriționist dai 300 lei si poti face rețetă ci ceaiuri cu minerale cu sport cu ceva mâncare...
Poți slabi 3Kg in mod sănătos

Sau riscând sa te îmbolnăvești poți sa slăbești si mai mult

| alina2k18 a răspuns:

Trebuie calculat la sange deficitul alawinking si e greu daca nu iti gatesti sau mananci ciorbe/tocanite + iti trebuie cantar de bucatarie nu cantarit din ochiwinking
300 calorii zilnic deficit = 25 zile ca sa pierzi 1 kg de grasime...
Spune si ce inaltime ai si varsta.

| Jessica1235 a răspuns:

Dacă îți calculezi kcal, să nu depășești de 2000 sau să mănânci chiar mai puțin, poți da în jur de 5 kg jos, depinde de corpul tău. Sau poți să încerci această detoxifiere
https://m.youtube.com/watch?v=JaelWUVFe5E&t=1326s
Eu acum o încerc și sunt în ziua 5 din 7 și deja observ niște schimbări.

| Jessica1235 a răspuns (pentru Jessica1235):

Eu vreau să slăbesc la burtă și picioare, pentru picioare fac zilnic 300 de genuflexiuni, 100 dimineața 100 după-amiază și 100 seara, aproape am ajuns la rezultatul dorit (fac de aproximativ 2 luni) iar pentru burtă încerc să fac exerciții dar nu prea am motivație așa că încerc să consum cât mai puține dulciuri, sucuri sau grăsimi. Săptămâna trecută am găsit aceast videoclip și am zis să încerc și chiar mă bucur că am făcut-o fiindcă chiar apar rezultate. Sper ca și tu să reușești sa ajungi la rezultatul dorit happy
Apropo, nu te înfometat și dacă ți poftă de ceva dulce mai bine mânaci ceva micuț atunci decât să încerci să te apți, pofta să devină tot mai mare iar după să mănânci mult mai mult decât atunci când a început pofta.

| cehos69 a răspuns:

Depinde de la organism la organism, eu dau foarte repede jos si ma ingras destul de greu.