| ColorfulRainbow a întrebat:

Heei.
Mai demult eram plinuta acum am slabit si mi s-a spus ca sunt cam slabastraight face.
As vrea sa ma ingras putin sa am forme dar mi-e frica sa nu ma ingras urat.
Ce sa faC?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Stii cum e, ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa ti se intample :p ai vrut sa slabesti, ai slabit. Eu zic ca nu are rost sa te joci asa cu greutatea ta, iti vor aparea vergeturi, pielea isi va pierde fermitatea, chiar nu merita, pentru ca niciodata nu vei fi pe placul tuturor.

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Eu nu inteleg de ce sa te ingrasi cand poti sa faci sport pentru ati face muschi la picioare si un fund frumos si sexy cu alergari si sarituri la coarda si flotari pentru un bust mai frumos, altele ar da orice sa fie slabe si tu vrei sa te ingrasi, fa mult exercitii ca sa iti faci un corp frumos, mai ales ca esti si slaba, daca erai grasa atunci ar fi fost greu.

| lSummerl a răspuns:

Pai daca tinut gura de slabire nu mai tine

| ColorfulRainbow explică:

FreestyleBMX am facut si inainte sport ca sa slabesc si mancam mai putin. Acum mi-e frica sa continuu sa nu slabesc si mai mult. Mi-ar placea sa pun muschi dar atunci cam cat sa mananc si ce sport sa fac? :-s

| Sophie02 a răspuns:

Poti sa te duci la sala sau poti face acasa mai bine, de pe youtube, diferite antrenamente.Recomand pilates si yoga dar va trebui sa mai faci uneori si cardio ca sa te mentii.Si nu uita sa mananci sanatos, regulat si sa consumi din toate alimentele ceva(adica sa nu elimini un aliment anume, de exemplu poti sa mananci doua-trei felii de pizza odata pe luna ). Sper ca nu te-am ajutat

| MadalinStoicescu a răspuns:

Mancanca sanatos si incearca sa faci putin sport.nu te impacienta, nu trebuie sa te ingrasi repede.Ingrasate treptat.

| sandra94 a răspuns:

Dar ce ai facut de ai slabit ca vreau si eu sa slabesc putin la burta dar nu stiu cum

| Ada_Kertesz_1992 a răspuns:

Inainte de toate tu trebuie sa te simti bine in corpul tau nu ce zic altii!

| Miaiiim a răspuns:

Du-te la sala si pune putina masa pe tine