| AndreeaCarina96 a întrebat:

Heei TPU! Sunt insarcinata in 5 saptamâni. Mi-a plăcut intotdeauna sa fac sport, iar aseară am fost in parc sa fac putina mișcare, insa cand m-am întors acasă am observat pe chilot o secretie apoasa amestecata cu putin sange si firisoare de sange, iar dimineața cand am mers la baie am vazut pe hârtie un lichid galben-maroniu. Asta a fost tot. Știți cumva ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Dana_1969 a răspuns:

Adevarul este ca numai medicul ginecolog iti poate spune cauza aparitiei acestor scurgeri. Fiecare sarcina are particularitatile ei. Bine ar fi sa tratezi problema cu seriozitate, mergand la specialist.Cat despre sport, este indicat sa faci miscare in timpul sarcinii, dar nu este indicat sa faci efort, deoarece exista riscul unui avort spontan.