| Ejkoli a întrebat:

Hei. Am 1.71m înălțime și 60kg. Sunt baiat și peste o luna fac 15 ani. Mi se pare ca sunt cam micut pe langa cei din clasa mea (sunt a IX ). Nu practic niciun sport momentan. As vrea sa stiu daca o sa mai cresc si ce vitamine si minerale trebuie sa iau. Ce sport sa practic si in cat timp se vor vedea rezultatele.

P.S. Tata are 1.74-1.75 si mama 1.61... dar am si unchi mai înalți. Aștept răspuns elaborat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| muziclive a răspuns:

Salut,pai da, o sa cresti.Asa am avut si eu un verisor in clasa Iangryeram mai mare ca el) si acum e in clasa a doisprezecea si e mai mare decat mine..deci nu iti face riji o sa cresti

| mihamika99 a răspuns:

Esti bine pentru varsta ta si eu sunt tot a 9 a si am 1.55 laughing eu ce sa mai zic lasa ca nu-i bine nici prea inalt sa dai cu capu de usa happy