| Melnik_Sanda_2000 a întrebat:

Hei, am așa o intrebare
M-am aflat in aceeași încăpere cu o persoana care avea varicela 2 zile, persoana respectiva a și tușit peste mine, strănutat și așa mai departe
Eu in copilărie nu am avut varicela
M-am informat in internet despre simptome și aveam toate simptomele respective : dureri abdominale, greață, dureri de cap, mâncărimi pe tot corpul
Dar, astăzi sunt patru zile de când am aceste simptome și nimic nu se întîmpla
Și nu pot înțelege, am varicela sau o sa am varicela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Deci poti sa iei virusul si sa se activeze peste doua saptamani. Eu asa am patit cand am avut varicela. Nu apare imediat dar sigur esti bolnava.

1 răspuns:
| ibaal a răspuns:

Perioada de incubatie a virusului tine de la 7 la 21 de zile...deci,orice este posibil!