| Rotari_Danut_1991 a întrebat:

Hei! Am cumpărat de o săptămână jumate un bichon de 8 săptămâni. Știu că până acum trebuiau date 3 vaccinuri. În prima zi când l-am adus mi-a vomitat după ce i-am dat sa mănânce iar după două zile mi-a dat un viermișor afară. L-am dus la veterinar și mi-a dat niste pastile pe care sa i le dau. Acum i-am dat ultima pastile in felul în care mi-a zis acum o zi, având în vedere că nu a mai eliminat viermișori de 3 zile. Problema mea care mă stresează este că de simte foarte rău, in sensul că nu are pofta de mâncare, de joacă, este retras și uneori mi se pare că amețește. Veterinarul mi-a zis că peste 3 zile ii va face vaccinul. Dar oare de ce are starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alynaaa1234 a răspuns:

O sa îi treacă, stai liniștit, atâtea vaccinări și pastile logic ca iau mai redus din pofta de mâncare joacă și etc. E la fel cum e și la oameni după ce te simți rău și iei medicamente pe o durată de timp nu îți revii dintr-o dată.