| Deni0401 a întrebat:

Hei! Am inaltimea cam 1.63 si 48 de kg..as vrea sa stiu daca mersul la sala m-ar ajuta sa cresc in inaltime si ce suplimente alimentare as putea sa iau pe langa asta.Am 16 ani si n-as vrea sa raman asa micuta si fragila...parintii mei sunt si ei inalti, iar sora mea mai mica a ajuns sa fie mai inalta si sa para mult mai mare decat mine.Help me.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ravendem a răspuns:

Esti inca in perioada de crestere happy Mergi la inot! ai putea incerca baschet volei pentru a te lungi si poti merge si la sala pentru a mai pune ceva kg pe tine+ tonus muscular happy! Ai putea folosi arginina - este un aminoacid care te ajuta in crestere citeste mai mult pe net despre arginina! am crescut 7 cm in 1 an. cu el eram in perioada de crestere si eu! Succes