| Dana2103 a întrebat:

Hei..am mai pus o intrebare aici. De data asta este despre talie. Am 80 in talie. Putina grasime dar in fata, nu pe laterale. Talia e mai mare din cauza coastelor proeminente. Noroc ca sunt putin mai lati umerii ca mai par in talie slaba dar avand solduri inguste arat ca un tip mai feminin. Stiu ca dacs arat maresc soldurile o sa para talia tot mai mica...dar vreau sa micsorez si talia. Oare daca tai primele coaste la medic cati cm as pierde? O sa par un trapez? Nu mi-as dori sa arat urat
Ma gandesc ca am si ceva grasime pe organele interne si poate de aia par grasa, eu neavand multa grasime, doar pe burta si putin pe fese.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca tai coaste din corp, atunci vei avea probleme grave sau chiar mortale.
Apuca-te de sporturi "femiine", care iti armonizeaza forma corpului! O combinatie foarte buna este inotul alternat cu tenisul de camp, fiecare de cate 2-3 ori pe saptamana, alternativ.

| Dana2103 explică (pentru Bula):

Eu n as taia mai mult de primele doua. Sunt altele care si au taiat 6, ceea ce este prea ezagerat

| Bula a răspuns (pentru Dana2103):

Tu, fata!
Tu nu ai invatat biologie /anatomie la scoala?
Ce rol au coastele in corp?

| Dana2103 explică (pentru Bula):

Daca sunt oameni care fac asta nu inseamna ca n au fost la scoala. Sa nu generalizam. Si asta e semn ca nu stam bine la capitolul psihoogie. A dismorfobie este o tulburare cat se poate de reala, care la unele duce la anorexie(boala grava in psihiatrie)

| Bula a răspuns (pentru Dana2103):

Tu ai citit intrebarea sau doar comentezi aiurea?
"Oare daca tai primele coaste la medic..."
Cum sa tai coastele? Fara coaste nu poate trai persoana, din cauza ca se va sufoca prin apasarea plamanilor! tongue
Gandeste-te inainte sa comentezi!

| Dana2103 explică (pentru Bula):

Eu zic sa ti vezi de treaba daca nu stii sa vorbesti cuiva. Nu am nevoie de oameni care vin aici sa judece alti oameni si nici comunitatea nu are nevoie. Sunt oameni care isi taie mai mult de 2 coaste, atunci da, e periculos dar pe banii si sanatatea altuia nu cred ca e cazul sa vii tu sa ti dai cu parerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste, cum sa iti tai coastele? Singura metodata naturala sa iti micsoreze talia e sa slabesti. Daca nu consideri ca e cazul sa slabesti, asta e. Nu toti putem avea corpul perfect, 90-60-90 sunt vise, chiar si la persoane in forma buna.

| Dana2103 explică:

Lasa ca nici impertinenta ta nu da dovada de un EQ prea mare