| SweetAndDead a întrebat:

Hei! Am o durere de picior un pic mai jos de glezna pe partea cu degetul mare. Nu s-a umflat, nu s-a inflamat, dar ma doare cand calc. Initial ma durea foarte putin, spre inexistent, dar eu tot apasam acolo si a inceput sa ma doara tare. Mentionez ca nu-mi aduc aminte sa fi calcat stramb, deci nu stii daca sa fie vorba de vreo entorsa pentru ca, dupa cum v-am zis, nu e umflat, nu e vanat, nu e inflamat, nu nimic. Daca ati mai patit si voi asa m-ar ajuta niste sfaturi...cum ati scapat de durere sau daca ati fost la medic, care era cauza durerii. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madalina_Ionela_1994 a răspuns:

Poate sa aiba mai multe cauze depinde de situatie.Ori e de vina încaltamintea ori te-ai fortat prea mult pe el. Daca vrei sa scapi de durere poti încerca Fastum gel.

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Difera de la caz la caz.
Urasc spitalele si medicii din Romania dar cand e vorba de o problema medicala mai amanuntita nu ezit sa merg la medic.
La fel iti recomand si tie, poate sa treaca de la sine sau pot aparea complicatii...

| Horoba_Ionela_2001 a răspuns:

Poate e de la încălțăminte. Am pățit și eu.