| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am o intrebare. Am o durere asemanatoare cu cea de apendicita prin 29 luna trecuta cand am fost la urgente, dar mi s-a dat soar supozitoare. Acum de 2 zile direrea s-a intors mai in zona ovarelor. Am fost din nou la urgenta, la gineco si la un chirurg. Mi s-au dat iar niste supozitoare. Am avut doua contacte sexoale dupa prima data dupa ce a aparut durerea. La gineco se poate afla cauza daca se face controlul in partea anusului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut se x ana l, da, se poate vedea cu ochiul liber ca ai anusul dez virginat.
Cat privesc durerile de burta, fa o radiografie pelviana si iti vor vedea clar ce anume este inflamat si te doare.

| Deniii6 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu am facut se x ana l. Controlul la gineco a fost in anus. Am facut o chestie din aceea ca la gravide, filmul acela cu gelul pe burta

| christall a răspuns:

Nu, controlul se face in fata. Si ai chisturi, nu e motiv de ingrijorare, multe fete au. De obicei durerea apare inainte ciclu, sa-ti notezi toate datele intr-un carnetel ca sa-ti dai seama cand apare durerea.

| Pisiiiiic123 a răspuns:

Esti sigura ca nu ai chisturi sau ceva acolo?

| Deniii6 a răspuns (pentru Pisiiiiic123):

Nu stiu ce sunt chisturile, nu stiu daca an laughing

| Pisiiiiic123 a răspuns (pentru Deniii6):

Chisturile sunt ca niste bucatele micute sau mari de carne care iti cresc pe ovare sau trompa. si nu inteleg de ce ai facut in anus. daca nu mai esti virgina acel aparat putea sa ti l bage in vagin. si putea sa vada mult mai bine ce ai.

| Deniii6 a răspuns (pentru Pisiiiiic123):

Pot avea chisturi daca sunt virgina? Deoarece durerile au fost inainte de dezvirginare.

| Pisiiiiic123 a răspuns (pentru Deniii6):

Da poti avea chisturi si daca esti virgina..eu cand am fost la spital sa ma operez de apendicita mi-a fost scos si un chist..si eram virgina.
Si am fost si la ginecolog si m-a intrebat daca sunt virgina si chiar eram..si nu mi-a bagat nimic in anus m-a controlat cu un aparat..iti pune o crema rece pe sub burta pe acolo si se plimba cu chestia aia pe acolo... ar trebui sa te duci la alt ginecolog si sa vezi intr adevar ce problema ai.

| alexutzascumpy91 a răspuns (pentru Deniii6):

Da chisturile se pot forma de cand ai prima menstra

| Pisiiiiic123 a răspuns:

Esti sigura ca nu ai chisturi?