| 69hinata32 a întrebat:

Hei, am o problema de sanatate. Am o rana pe penis, pe pielea din jurul glandului am niste mici crapaturi. A inceput ca fiind niste bubite, fiind chiar si pe gland (dar acelea s-au vindecat). Imi puteti spune va rog ce sa fac? Mi-e rusine sa merg la doctor!
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală/boală venerică/BTS.

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica ti-e rusine sa te duci la doctor dar nu ti-e rusine sa spui la toata lumea de pe net.Noi ce sa-ti facem altceva decat sa iti dam urmatorul sfat:

Du-te la medic.

| CLCQ a răspuns:

Medic dermatolog. Nu te omoara nimeni pentru asta. Sau poti astepta si cine stie... "se usuca si cade singura".