| Radandam a întrebat:

Hei! Am o programare la dermatologie și ma întrebam dacă in consultație se uita și cu dermatoscopul și dacă se uita, credeți ca dermatoscopul vede dacă alunita e suspecta sa fie maligna? Vreau păreri cât mai multe, mai ales cei care ați fost la consult cum decurge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu ajutorul dermatoscopului dermatologul isi poate da seama

| Denisa0954 a răspuns:

Depinde pentru ce problema mergi la dermarolog. Dacă mergi pentru acnee nu se uita la alunite. Dar dacă mergi special pentru alunite se va uita la ele, si da, se vede daca este ceva anormal la ele

| Radandam explică:

Precizez ca merg pentru un consult la o alunita