| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am o uriasa problema.
De cateva zile a inceput sa ma doara o masea(a treia de jos, stanga), a doua zi de durere am si mers la stomatolog. Mi-a spus ca nu mai am nervi la ea, doar ca a aparut o carie mica sub plomba(era o masea deja plombata de vreo 5 ani). Mi-a facut 3 anestezii pentru ca durerea o simteam, apoi a putut lucra, pentru ca amortise. Mi-a lucrat un canal si au mai ramas 2 si mi-a spus ca nu stie daca asta a fost canalu' cu probleme sau nu, dar o sa le curete si pe celelalte dupa sarbatori ca are concediu de azi pana in 3 ianuarie, si mi-a spus ca e posibil sa ma mai doara, mi-a pus un medicament acolo si mi-a dat sa iau antibiotic si nurofen la nevoie(cand ma mai doare), dar problema e ca ma doare fara incetare, ma doare mai rau decat ma durea inainte sa merg la stomatolog, nurofenu' nu-si mai face efectul, iar eu simt ca mor, nu mai pot de durere, azi-noapte nu am dormit mai mult de 2 ore. Si nu stiu daca e doar impresia mea, dar acum simt ca ma dor si alte masele, cele de sus, stanga si cele de langa cea cu probleme, si ma mai doare si obrazul in partea stanga. De ce ma doare asa tare? O fi si din cauza faptului ca am facut 3 anestezii? A trecut cineva prin asa ceva? O sa-mi treaca? Pentru ca sincer, mai bine mor decat sa stau asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Orice spital mai mare sau judetean trebuie sa aiba stomatologie de urgenta, fugi la ei daca te doare asa tare. Sau la un medic care nu e in concediu, daca gasesti. Nu te doare de la anestezii, te doare pentru ca acolo e o problema pe care nu ti-a rezolvat-o dentistul si acum se agraveaza.
Multa sanatate.