| ThinkDifferent a întrebat:

Hei! Am observat când ma forțez sa fac aproape orice îmi tremura tot corpul. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Daca te simti si foarte obosit de la putina munca, pe langa tremurat, posibil sa ai 1 sau mai multe valve de la inima largite, asta doar prin operatie se vindeca, doamne fereste, multa sanatate

| Jager a răspuns:

Pentru ca nu esti invatat.
Daca iti lucrezi corpul, se obisnuieste si nu mai tremuri asa.

| WhiteandBlack45 a răspuns:

Acelasi lucru il patesc si eu. La mine e din cauza ca nu sunt invatat cu efortul poate fi si la tine acelasi lucru.

| DidTPU a răspuns:

Cand te fortezi, corpul incepe sa tremure.Este o explicatie logica pentru asta.Acest tremurat nu trebuie confundat cu tremuratul din cauza friguluiAtunci cand corpul se forteaza cu o pozitie dificila sau cu ceva greu, incepe sa tremure intr-un mod incontrolabil. Poate fi vorba despre un simplu indicator al faptului ca te antrenezi din greu si ca sistemul neuromuscular este supus unor presiuni. Daca iti tremura corpul, inseamna ca ceri de la tine mai mult decat este normal, dar a doua zi s-ar putea sa te resimti pentru ca au loc acele „rupturi" necesare in muschi. Sper ca te-am ajutat! Funda?