| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare, prietena mea a facut 3 zile la rand flotari incepand cu 7 si ajungand la 20 iar dupa 5 zile avea o durere la sani nu foarte mare dar deranjanta. Pe lângă asta trebuie sa ii vina si ei menstruatia si i-am spus că e posibil din aceasta cauza sa o doară dar este posibil si din cauza flotarilor pentru ca nu a mai făcut de mult? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil daca a facut efort, dar cel mai exact durerea provine din cauză ca i va veni menstruatia, ea ce varsta are?

| Eugen80 a răspuns:

Durerea este de la flotari. O dor pectoralii pentru ca au fost solicitati. Sa faca doar serii de 10 daca chiar vrea sa faca. De obicei fetele trebuie sa faca alte exercitii fizice decat baietii, iar flotarile sunt exercitii pentru baieti/barbati.
Cititi pe net exercitiile recomandate pentru fete si nu mai exagerati cu cele pentru baieti. Mai aveti putin si luati si vreo gantera de 50 de kg dupa voi...

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Ma,tu gandesti inainte sa pui o intrebare? Ce se intampla daca faci flotari? Febra musculara. Unde apare febra musculara la flotari? Brate si piept. Unde se afla sanii? -piept. Ti-am raspuns la intrebare. Data viitoare foloseste-ti creierul.