| Justdoit4 a întrebat:

Hei. Aș dori să-mi injectez acid hialuronic in gingie deoarece având parodontoză, gingia s-a retras destul de mult si mă deranjează spațiul care a rămas intre dinti. Voiam să stiu mai mult păreri si sfaturi din partea persoanelor care au recurs la această procedură, cât timp a durat si pretul. Pe internet nu am reusit sa gasesc nimic relevant fiindca in majoritatea clinicilor acidul hialuronic se foloseste doar pentru buze si pometi. Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Freaca-ti zilnic gingia cu zeama de lamaie!
Ai scorbut (lipsa de vitamina C ), iar dupa un timp iti vor cadea dintii din gingie daca nu iei masuri!

| Violleta2022 a răspuns:

Acidul hialuronic nu rezolva nimic la gingie.
Tu ai o boala care iti retrage gingia de pe dinti, iar netratata iti va declansa miscarea dintilor si ulterior pierderea lor.
Paradontoza se rezolva cu vitamine, medicatie si spalat corect pe dinti.
Oricum, acidul hialuronic este valabil 1-2 luni, dupa care tot ar trebui sa-l injecetzi, dar ma repet, ce folos sa-ti umfle gingia, daca boala va evolua si va duce la caderea dintilor?!

| Donsavas a răspuns:

Cea mai buna idee este sa întrebi un stomatolog specialist în estetică sau oricare altul.