| Mariusflorin2341 a întrebat:

Hei băieți, astăzi am fost la magazin cu bicicleta și când m-am întors îmi bătea inima foarte tare și aveam senzația de greata. După 5-10 minute mi-am revenit, dar îmi arde tot corpul dar nu mă doare capul, n-am chef de nimic. Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Cat de departe ai fost? Multe dealuri? Soare? Mi sa mai intamplat si mie asta, esti o persoana activa? Eu zic sa nu iti faci probleme. Pe de alta parte, raspunsurile TPU nu pot inlocui un medic.

| Mariusflorin2341 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

In sore și un deal

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Mariusflorin2341):

Probabil ca nu esti in forma. Iti trebuie numa putin antrenament. Revin insa la ce am spus, nu putem inlocui expertiza unui specialist.

| Mariusflorin2341 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Cum adică?

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Mariusflorin2341):

Adica nu esti obisnuit cu efortul fizic. Este ca si cum ti-as da in primara, sa faci ecuati de gradul 2.

| Mariusflorin2341 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Și acum 10 min am simțit o înțepătură in partea dreapta sus am zis că fac infarct sad

| ProAlex a răspuns:

Ai putea să fi răcit la plămâni, am pățit la fel!
Oboseală şi febră primele 3 zile, dupa care din a 3 zi în a 7 doar febră în diferite momente ale zilei, şi în restul zilelor tusă şi obosesti foarte uşor dacă faci efort.Raceala durează în jur de 2-3 zile.Ar fi bine să mergi la medic, iți va da antibiotic deoarece răceala se poate extinde şi să-ți creeze alte boli, un sirop de tusă şi posibil vitamine.

| Alinameria a răspuns:

Mai ai si alte simptome? ce simti acum dupa aprox o ora de la incident?