| bianca_3600 a întrebat:

Hei buna am si eu o intrebare fetita mea de3 ani trebuie sa faca penicilina si intrebarea mea ar fi...doare? ea nu a mai facut injectii pana acum si imi spuna ca nu vrea si plage dar chiar daca ea nu vrea trebuie...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Penicilina injectabila doare f. tare! ---i-a facut antibiograma? --- bacteria responsabila de boala ei numai la penicilina are sensibilitate maxima? Daca da, n-ai incotro!--- trebuie sa-i faci penicilina in doza recomandata! Multa sanatate micutei!

| tyana a răspuns:

Penicilina doare foarte rau.

| BGDs a răspuns:

Penicilina = Moldamin. Celebrul Moldamin. Doare dar e indispensabil

| seby005 a răspuns:

Doare tare rau!

| Andruşcă a răspuns:

Cand aveam 4 ani am facut penicilina in fund.Cea mai de groaza amintire care mi-a ramas in minte din copilarie este imaginea pe care o vedeam imediat dupa ce ma trezeam dimineata: fata domnului "injectist" care zambea la mine...
Nu cred ca exista vreun medicament injectabil care sa doara mai rau ca penicilina.