| Anonima15243 a întrebat:

Hei kiss
Cand ies afara si este cald si imi bate si soarele in fata, ma inrosesc foarte repede la fata si simt ca imi ard obrajii. Ce as putea face ca sa nu mai patesc asta? E foarte deranjant...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Depinde de fiecare corp, nu prea ai ce face. Si eu ma inrosesc la soare, remediul meu ca sa ma simt bine, e sa fac un dus rece inainte sa ies afara, bine..cat mai sunt temperaturile astea de vara. Dusul in fac caliu, iar spre final rece ca gheata, plus gel de dus mentolat, dupa ma simt mai ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti protejezi fata cu o palarie cu boruri largi ori sa nu mai iesi in soare, pentru ca esti foto sensibila.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

As vrea sa fiu ca tine, eu sunt palida ca moartea si daca-mi dau palme

| Afurisenia a răspuns:

Este actiunea soarelui. Foarte multi patim asa. E normal vara. Dar, poti sa te acoperi, sa nu te vada soarele.