| Andruta99 a întrebat:

Hei! Ce detalii cunoașteti despre boala Paget a sanului?
Eu sunt operată de 4 luni de un fibroadenom mamar, confirmat prin extemporaneu intraoperator si prin examen histopatologic după 14 zile, de 2 din cei mai buni medici ai Institutului Fundeni ( pe mâini bune, teoretic). Fac ecografii constant, păstrez legatura cu medicul care m-a operat. Am avut niste dureri, până si la atingere, am facut eco unde s-a văzut decât un proces inflamator, mi s-a spus că e normal după intervenție chiar si la 4 luni, si m-am dat o perioadă cu Diclofenac gel. Acum nu mai doare, e totul ok. Însă uneori am niste mâncărimi, si lângă operatie care este foarte fină, pe lângă areola mamara, am o mica eczema, adică niște cojite asa. (pe o suprafață foarte foarte mica).
După câte s au intamplat, am dezvoltat o frică fanstactica de spitale, doctori, operații. Va mai cer si vouă sfatul. Sa va ferească Dumnezeu de rau.
Credeti ca se poate sa fie ceva..totusi?
Multumesc! Numai bine!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat