| Radandam a întrebat:

Hei! Chiar din vara asta, am început sa am stări de vomă, dar ușoare, niciodată nu am ajuns sa vomit, dar chestia asta e ca a persist cateva luni, 3 cred, dar nu pe tot parcursul zilei, și în perioada asta am avut și zile când nu am avut starea asta ușoară de greata. In fine, de la ce poate veni chestia asta? E ceva digestiv sau are legătură cu ficat, pancreas? Vi s-a întâmplat vreodată asa ceva? Astept răspunsuri cât mai multe. Nu știu nici spre ce doctor sa ma îndrept. Într-un timp ma gândeam și la covid, doar ca nu putea tine atât timp starea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

E clar, ai tetanoshee hee
Nu doare nimic, numa ți-e greata?

| Radandam explică (pentru Catrice):

De durut nu, adică uneori puțin stomacul, poate dureri mici de cap, de vreo 3 zile ma doare si puțin în zona inimii.Dar asta a fost principalul simptom, starea de greata

| zilog a răspuns:

Aceste manifiestari pot aparea din mai multe cazue
apendicita
ficatul defect ai bagaat prea multe droguri si chimicale
meningita sau invectii interne pancreas pancreatita chsteii de gentul asta pe la canalul coledoc fierea colecistul infundat cu untura ca ai mancat ca un proc tot felul de lucruri cu grasime sunca caizar sunculita ceafa
dar o salata si o muratura si un pahar de vin nu ai mai bagat si tu ca sa aiba cine sa topeasca slanina si ea sa tot depus prin fiere pana cand s-a infectat

cauta medic
marius paslaru
Bucuresti este medic de familie dar are si ecograf face si ecografii
mergi cu bani la tine pentru ca ecografiile nu sunt gratis costa vreo 100 lei cel putin toata distractia asta sa vada ce ai, de preferat sa iei cu tine si cardul de sanatate si buletinul si carnetul de note sa dovedesti ca esti elev

o sa tii regim treci pe salate chestii de genul asta

poate sa se manifeste si de la TENIA LIMBRICI trichineloza GIARDIA
daca tu ai pisici sau câini si i-ai pupat toata ziua in bot si sub coada
si ai mancat cu mainile ne spalate se justifica ca ai luat ceva tenia de la ei

| Cristian84 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si te indruma el