| BiscuiteeeMoale a întrebat:

Hei. Cum scap de urmele lasate de "muscaturile "de tantaricrying? M-au piscat tantarii si mi-au ramas urme, cum as putea sa scap de ele? [Nu comentati aiureastraight face] Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

Trebuie doar sa nu te scarpini vreo 3-4 zile si dupa aia dispar...

| Cherilyn a răspuns:

Hei!
Mie imi trec de la sine. Astepti o zi, doua sa treaca sau iti dai cu crema de galbenele, sau de aloe.batting eyelashes
Numai bine!

| BonneLess a răspuns:

Te dai pe acele pete cu Alcool Mentolat. Se gaseste la farmacie.

| danimotenel a răspuns:

Alcoolu etilic e bun la orice laughing

| Λl๓a a răspuns:

Asculta la mine: ia Fenistil de la farmacie si peste 2-3 zile nu mai ai NiMiC.(sau: crema de galbenele, frunza de aloe.) Exista la sticluta, o lotiune mentolata alba, da' NU-ti lua ca 20% efect pozitiv, 80% te albesti. Funda?

| XDeiutzaX a răspuns:

Ia-ti crema mentolata de la farmacie

| bruuu a răspuns:

Daca ai culoarea pielii ceva mai inchisa te poti duce la solar sa te bronzezi si asa dispar urmele sau asteapta pana la vara big grin

| helen45132 a răspuns:

Salut, ca atare muscaturile de bazaietori trec de la sine, eu tot am avut o tona pe mine cand eram la bunei vara trecuta si mi-au trecut in doua saptamani, baftawinking

| helen45132 a răspuns (pentru helen45132):

Nu inteleg de ce am scris cu atatea greseli:mine*, cand* si bafta*

| CreierSupersonic a răspuns:

Daca nu te scarpini iti trec usor, daca te-ai scarpinat pune-ti crema pe bubite.

| 母親と家族 a răspuns:

Pentru a scapa de semnele inestetice pe care le lasa muscatura de tantar, tamponati zona cu o frunza de aloe. Aceasta planta are proprietati antiinflamatorii si vindeca pielea afectata.
Sucul de lamaie opreste mancarimea provocata de intepaturile de tantar! Doar o cateva picaturi pe muscatura si imediat veti renunta sa va mai scarpinati.