| DianaElena009 a întrebat:

Hei! Daca am folosit o crema desfacuta de 7 ani(de la nivea) ma irit? laughing) nu scrie data de expirare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vezi si tu daca te iriti. Arunc-o in orice caz.

| romeo78 a răspuns:

Dacă nu v-ați iritat, oricum v-ați otrăvit organismul! Felicitări! Orice cremă are valabilitatea între 2 și 3 ani de zile!
După aceea Dumnezeu cu mila!

| DianaElena009 explică (pentru romeo78):

Nu stiam de cat timp e..mama mi-a zis?

| romeo78 a răspuns (pentru DianaElena009):

Indiferent de situație, niciodată nu mai folosiți o cremă desfăcută, din casă, fără termen de valabilitate și nu cunoașteți de cât timp o aveți! Nu contează ce spune mama, nu o mai folosiți! Scumpul mai mult păgubește, leneșul mai mult aleargă!

| CarcotasulVesel a răspuns:

Eu nu as pune asa ceva pe mine
daca mai e buna atunci e ABSOLUT CLAR ca e plina pana la refuz de chimicale
daca nu mai e buna, atunci intr-adevar o sa ai probleme