| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Dacă au trecut 2 zile de când trebuia să-mi apară menstruatia și mi s-au umflat, întărit și sunt puțin dureroși sanii și pe deasupra ma mai doare și mijlocul trebuie sa apară menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare ca tu ai ciclul de tip NEREGULAT, ca si luna trecuta te plangeai de el.
Sanii sunt durerosi, cam cu 1 saptamana inainte sa-ti vina ciclul menstrual.

| Andreea202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pana acum nu au fost dar acum au început sa fie. Și cred ca se apropie menstruatia

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea202):

Pentru a stii clar ce TIP de ciclu menstrual ai, va trebuii sa tii un JURNAL foarte strict, cu ziua cand iti vine ciclul menstrual, in fiecare luna, pe o perioada de 6 luni de zile.
Determinand ce tip de ciclu ai vom stii intotdeauna, la ce sa ne asteptam si cum sa planificam.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai fost la medicul ginecolog? Si ce a zis?