| Sweetheart21 a întrebat:

Hei! Dacă aveți timp pentru mine, vă rog să mă ajutați...
Pe data de 30 noiembrie am avut prima menstruație şi mi s-a terminat pe data de 6 decembrie, am 12 ani.
Pe data de 27 decembrie mi-a venit din nou şi foarte abundentă...nu mi s-a terminat încă, azi fiind data de 2 ianuarie.
Este normal ca la început să țină asa de mult?
Ce absorbante mi-ați recomanda, care sa fie foarte bune?(menționez ca noaptea ma pătez.)
Dați-mi niște detalii...informații va rog
Mersi happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca primele menstruatii sa fie mai ciudate si chiar mai lungi. Totusi, tu esti doar a saptea zi, fiind absolut normale menstre de 8 zile (oricand, nu numai la varsta ta).
E folosesc Always night, dar in noptile in care am flux crescut pun ceasul dupa cam 4 ore si imi schimb absorbantul, ca sa nu patez patul.

| Sweetheart21 explică (pentru Brigaela):

Mulțumesc pentru răspuns!