| kosti99 a întrebat:

Hei de cand a venit primavara am inceput sa joc fotbal si a inceput sa ma doara muschi picioarelor, am crezut ca este febra musculara si am continuat sa joc. A incepu sa ma doara foarte tare si am luat o pauza de 1 saptamana, dar nu mi-a trecut complet acum ma doare cand alerg tare si cand lovesc mingea.
Poate fi vorba despre o intindere musculara si daca da ce remediu exista.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gyoooooo a răspuns:

Dragu meu Kostii si eu am patit-o la Hanball da e o intindere musculara dar e normala...fa-ti timp de 2 saptamani frectie cu spirt si o sa iti traca asa mi-a recomandat si mie doctorul cand aveam probleme de genul asta...winking

2 răspunsuri:
| Ciuciulina34 a răspuns:

Pai, remediu babesc :
pui sare intr-un saculet, il incalzesti si pui pe locul dureros

Si eu fac mult antrenament si patesc deseori chestii de genul dar poti sa consulti un doctor daca vezi ca e ceva suspect cu durerea.

Exista multe creme de exemplu Gheara dracului, si e foarte buna. Repausul ajuta, baile fierbinti cu sare, sunt multe, te mai poti interesa si pe net...

sper ca te-am ajuat...

| AliceHoffler a răspuns:

Intindere de ligamente.Presupun ca va trece.