| Maria1211 a întrebat:

Hei, de când ma știu am avut burta umflata. happy
Și mereu am fost slaba, fac sport, am totuși pătrățele, se vede forma lor și când nu incordez, se vad pe burta mea umflata.
De ce e asa? Ce pot sa fac?
Nu știu dacă sa o numesc balonare, adică nu ma doare burta, nu am crampe, nu e neapărat asa după ce mănânc, mereu are forma aia.
Nu as zice ca e din cauza grăsimii. Oricum fac destul de des exerciții, încerc acum sa fac mai mult pentru partea inferioara a abdomenului pentru ca acolo e cel mai bombata, dar nu știu, nu cred ca ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| morfeo a răspuns:

E normal sa ai putina grasime in zona abdomenului jos, cu toate ca ai patratele. Daca vrei neaparat sa scapi de ea, n-ai decat sa faci mai multe abdomene pe langa rutina pe care o ai deja si ai putea sa mai scazi o masa. In rest, consuma mai multe lichide.