| Eu3281 a întrebat:

Hei,de câteva zile am niște dureri de cap,mai mult seara când ma pun sa dorm,pe lângă asta,ma simt slăbită și obosita,oricât as dormii parca nu e de-ajuns,am vorbit cu niște prietene,au aceleași dureri de cap și aceeași problema cu somnul, de 2 zile visez doar prostii și ma gandesc ca o sa mor,sper sa nu fie nimic grav,am sa merg și la medic sa vad ce spune, voi ce ziceți? am mai postat o întrebare legată de asta pe un site acum dimineata și răspunsul a fost "tumoare cerebrala"acum tot acolo îmi e gandul????????????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

TPU nu e spital sau cabinet medical nici persoane specializate in medicina practic e copy paste, asa ca nu e de incredere, du-te fa un rmn la creier, mereu recomand asta apoi vezi da analizele de sange si manca fructe si legume si multe lichide

| Eu3281 explică (pentru RAY):

Stiu ca nu e spital și nici cabinet medical, dar am vrut sa vad parareri, am sa ma programez la medic, durerea este suportabila.doar ca îmi simt capul foarte greu uneori și parca sunt asa ca și drogata.îmi e gândul doar la răspunsul de pe acel site, cu tumoarea, in mod normal se face in urma unor lovituri, dar nu stiu ce sa zic, aștept da vad ce îmi v-a zice medicul

| RAY a răspuns (pentru Eu3281):

Poate fi astenia de primavara

| Eu3281 explică (pentru RAY):

Se poate, de azi dimineata pana acum nu am mai avut probleme, acum m-a inceput iar, dar o durere mică de cap..in schimb îmi simt ochii foarte obosiți

| MihaiNicu23 a răspuns:

Posibil sa fie o raceala, nu sunt semne evidente pentru o tumoare.

| Eu3281 explică (pentru MihaiNicu23):

Mulțumesc frumos, sper din tot sufletul sa nu fie nimic grav, eu și acum zici ca sunt de pe alta lume când am vazut ca mi-a zis o persoana ca poate fi tumoare, sunt foarte speriata, acum parca mi-e și frica sa merg la doctor