| radusejoaca a întrebat:

Hei,de cateva zile ma doare capul si imi vine sa vomit si putina ameteala, dar cand stau intins in pat nu prea ma mai doare.Ce sa fac sau ce sa iau? +FFunda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fotbalistul123 a răspuns:

E posibil sa fi putin obosit. Încearcă sa te relaxezi putin, eventual pune niste muzica lenta si stai întins în pat.
Dar poate ai vreo problema. Un vecin avea simptome asemănătoare si a trebuit sa poarte ochelari.
Ceva grav nu cred ca e.
Oricum du-te la medicul de familie. Te acolo te îndruma el.

Bafta multa!

2 răspunsuri:
| jmekerashu a răspuns:

Te-ai lovit tare la cap ultma vreme? ce spui tu sunt simptome și pentru o comotie cerebrala. În așa caz îți recomand să consulti de urgență un medic (medicul de familie)

| AndreeaCoco a răspuns:

Daca in ultima vreme nu ai fost stresat sau nu te-ai obosit foarte tare, atunci nu e de la oboseala. Mergi la medic, e o boala care se face de la frig, numita sinuzita, intereseaza-te. Funda?