| BonnieSweet a întrebat:

Hei! De ceva vreme a inceput sa ma manance scalpul si nu inteleg de ce. Nu am matreata, nu am observat nici o iritatie si in mod sigur nu am paduchi. Continua sa ma manance chiar si dupa ce fac baie. Are cineva vreo idee? Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoscovanaSexy a răspuns:

Eu zic ca e de la sampon si pieptanat schimba samponul, clateste-te pe cap cu otet.
Iar daca poti fierbe panana ce clocoteste apa ce o folosesti pentru par apoi o combini cu apa calaie sa fie la temperatura potrivita intr-un lighean si o sa vezi schimbari. big grin

1 răspuns:
| Holy2010 a răspuns:

Poate te speli prea des pe cap.
Poate sa fie scalpul uscat de la produsele pe care le folosesti si aici includem si vopseaua de par daca e cazul...
Se poate sa fie dermatita seboreica, eczema sau chiar o infectie fungica.