| BeautyOfWeb a întrebat:

Hei, de un an si ceva respir doar cu o nara, a mai patit cineva? e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil ai deviatie de sept.
Si eu am aceasta problema, dar nu ma prea deranjeaza cu mare lucru, mai rau e cand sunt racit, in rest nu e problema.

| untu a răspuns:

Sa faci niste inhalatii din ceai de musetel fierbinte si pui cateva picaturi de inhalator de la farmacie si acopera-ti capul cu un prosop si stai pe deasupra vasului cu ceai fierbinte de musetel si respira si expira incet! Incercati cu sprayurile pentru desfundat narile: OLYNTH sau VIBROCIL.

| BeautyOfWeb explică (pentru untu):

Mersi, am incercat cu spray si isi facea efectul ziua si noaptea era mai rau, nu mai puteam respira deloc si am renuntat

| untu a răspuns (pentru BeautyOfWeb):

Citeste prospectul medicamentului respectiv si urmeaza-le tot ce scrie acolo, dar trebuie sa mergi si la medicul de familie!

| Trumpinator a răspuns:

Eu sunt alergic, si mai patesc din cand in cand asa

| Cristii2001 a răspuns:

Ai doar nasul înfundat. Daca era grav te simteai rau

| BeautyOfWeb explică (pentru Cristii2001):

Cu ce sa il desfund, cu o pompa? laughing

| Cristii2001 a răspuns (pentru BeautyOfWeb):

Du-te la doctor (O.R.L). Eu am tratament de la o doctorita buna din Bucuresti si nu mai am nicio problema.

| BeautyOfWeb explică (pentru Cristii2001):

Mersi, asa am sa fac

| Edward_Eddy_1998 a răspuns:

Vezi ca ti-au uitat vata-n nas

| BeautyOfWeb explică (pentru Edward_Eddy_1998):

De ce mi-as pune vata in nas?